Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Ako a s čím kombinovať kamenné doplnky v interiéri

Ako a s čím kombinovať kamenné doplnky v interiéri

Ako a s čím kombinovať kamenné doplnky v interiéri

V dnešnej dobe je dôležité domov nielen pohodlne zariadiť, ale aj esteticky skombinovať rôzne detaily v interiéri. Je tu však aj tretia strana, ktorá je dnes mimoriadne populárna – ekomateriály. A prírodné kamene všetky tieto podmienky spĺňajú.

Doplnky z prírodného kameňa vytvárajú tú najprirodzenejšiu atmosféru, zdôrazňujúcu eleganciu a estetiku domu. Okrem toho je kameň úspešne kombinovaný s inými materiálmi nábytku a dekorácie interiéru.

Bohatosť textúry a farby prírodného kameňa vám umožňuje používať ho v rôznych štýloch. Výhodou materiálu je jeho pevnosť a zachovanie atraktivity na desiatky rokov. A povrchový vzor sa stane skutočným vrcholom interiéru.

V akých štýloch interiéru sa používa prírodný kameň

Kamenné prvky môžete pridať do akéhokoľvek štýlu:

  • klasika: dekor drahých kameňov je neoddeliteľnou súčasťou ušľachtilej klasiky, kde sú majestátne sochy, stĺpy, vázy atď. doplnky zdôrazňujú luxus;
  • moderný: lakonické línie a zdržanlivé odtiene vytvárajú dojem spoľahlivosti a elegancie a sú dokonale kombinované s minimalistickým moderným dizajnom;
  • rustikálne: doplnky z prírodného kameňa zapadajú do prírodnej atmosféry a vytvárajú útulnosť s chatami a vidieckymi domami;
  • boho: originálne svietniky, figúrky atď. produkty sa stanú vrcholom interiéru a posilnia jeho kreativitu;
  • Ázijské: Východné filozofie rešpektujú jednotu s prírodou, takže bambusové a kamenné dekorácie sú často viditeľné v ich štýle, vrátane miniatúrnych fontán, svietnikov, kvetinových misiek atď.

S akými materiálmi sa kamene kombinujú

  • S umelými materiálmi: v mestskom štýle sa často používa hra kontrastov a nezvyčajné kombinácie textúr a farieb. Napríklad plastové stenové panely je možné úspešne poraziť dekoratívnou žulovou vázou.
  • S drevom: dokonalý pár vytvorený samotnou prírodou. Jedinečné kombinácie vytvoríte aj s ratanom, bambusom atď. rastlinné materiály. Napríklad konferenčný stolík s mramorovými vložkami skvele doplní drevenú podlahu a elegantný ónyxový svietnik doplní ratanový stojan.
  • S kovom a sklom: pre high-tech štýl sú skvelým nápadom doplnky zo šedého mramoru a žuly s matným povrchom. Napríklad kvety v kamenných kvetináčoch budú vyzerať štýlovo na kovových policiach a lakonický sklenený stôl môže byť oživený malou kamennou figúrkou.

Ako si vybrať typ kameňa do interiéru

Výber závisí od konkrétneho štýlu interiéru: ak klasika a boho zdôrazňujú luxus, potom podkrovie alebo Scandi vyžadujú zdržanlivosť a minimalizmus.

Na základe toho sa rozhodnite pre vzor a textúru, zohľadnite funkčnosť kamenného doplnku a rozpočet (mramor a žula sú drahšie, na rozdiel od bridlice).

Ak vezmete do úvahy tieto body, môžete vytvoriť nádherný interiér pridaním prírodných prvkov, ktoré zdôraznia ekologickú orientáciu, sofistikovanosť a modernosť!