Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Ako si vyzdobiť okolie hrobu sami a lacno

Ako si vyzdobiť okolie hrobu sami a lacno

Ako si vyzdobiť okolie hrobu sami a lacno

Príbuzní zosnulého chcú vždy vyzdobiť hrob čo najlepšie a zachovať si jasnú a večnú pamäť. Ak však nie je možné objednať komplexné vylepšenie stránky v rituálnej spoločnosti, niektoré dekorácie je možné vykonať nezávisle bez veľkých nákladov. Zároveň to nebude vyzerať menej efektívne.

Pre okolie hrobu je pomerne veľa prvkov, ktoré si môžete sami naaranžovať.

Plot

Je to jeden z povinných prvkov. Nízky plot označí hranice pohrebiska, dotvorí kompozíciu miesta a ochráni hrob pred zvieratami.

Kovové možnosti rôznych tvarov a vzorov s liatymi alebo kovanými ozdobami sú lacné, ale elegantné. Prvky je možné zakúpiť a nainštalovať nezávisle bez toho, aby ste sa uchýlili k odbornej pomoci. Zmerajte si plochu hrobu s plochou po obvode (s ohľadom na priestor pre záhon, stôl s lavicou a pod.) a zakopte plot do dostatočnej hĺbky. Jeho základňu môžete dodatočne posilniť dlažobnými doskami.

Zelené plantáže

Najdostupnejší spôsob, ako zušľachtiť okolie hrobu. Napriek rôznorodosti umelých vencov a kompozícií sú živé výsadby tradíciou zdobenia pamätného miesta. Pravidlo návrhu rozpočtu – rastliny by mali byť krásne, ale jednoduché. Nemali by ste vysádzať exotiku, pretože nabudúce môže niekto vykopať ker alebo strom.

Výsadba by tiež mala byť nenáročná na poveternostné podmienky: odolávať teplu, mrazu, nedostatočnému hnojeniu pôdy a suchu. Perfektné sú napríklad ihličnaté kríky a stromy trpasličích druhov – borievka, borovica horská, orgován atď., A bylinné – brčál, hosta atď.

Na výzdobu hrobu nie je vhodné používať stromy vyššie ako 2,5 m, pretože majú mocné korene, ktoré časom začnú ničiť pomník, plot a pod. prvkov A pri silnom vetre sa strom môže zlomiť a tiež poškodiť hrob.

Ďalšie odporúčania

Dizajn hrobu je odlišný od iných miest. Živé odtiene sú tu nevhodné. Naopak, štýl by mal byť krásny, ale zdržanlivý. Preto by jeho okolie malo byť zdobené minimalistickým plotom s elegantnými detailmi a vysadené rastlinami 1-2 druhov, ktoré sú navzájom harmonicky kombinované.

Umelé kvety sú tiež dôstojnou a lacnou dekoráciou. Aby však tieto dekorácie vydržali dlho a nevyhoreli na slnku, vyberte si plastové (vyrobené z polymérov alebo gumových analógov). Zachovajú si svoj vzhľad po dlhú dobu za každého počasia.

Takže zdobenie hrobu sami a lacno je problematické, ale možné. S vlastnými rukami môžete nainštalovať plot a hranicu z dlaždíc, rastlín. Avšak osadenie náhrobného kameňa atď. kamenné prvky je predsa len lepšie zveriť do rúk profesionálov.