Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Hlavné výhody umelého kameňa pre kuchynské dosky

Hlavné výhody umelého kameňa pre kuchynské dosky

Hlavné výhody umelého kameňa pre kuchynské dosky

Umelé kamene sa čoraz viac používajú ako dosky pre moderné kuchynské priestory. A z dobrého dôvodu. Tento materiál má množstvo výhod, vďaka ktorým v obľúbenosti predbehol tradičnejšie možnosti.

Umelý kameň je pomerne nový materiál. Skladá sa zo špeciálnych živíc a minerálnych plnív, vďaka čomu je pevný, odolný a zvonku celkom atraktívny. Poskytuje takmer neobmedzené možnosti pre dizajn kuchyne, dostupný v širokej škále farieb, textúr a odtieňov, vďaka čomu si môžete vytvoriť jedinečný interiér, ktorý zodpovedá osobnému vkusu a preferenciám.

Umelý kameň má mnoho výhod. Je to pevnosť a odolnosť voči potravinárskym výrobkom a veľký výber farieb a estetický, výrazný a harmonický obraz kuchyne.

Trvanlivosť. Umelý kameň je mimoriadne pevný a znesie vysoké zaťaženie, je odolný proti poškriabaniu, neštiepi sa pri nárazoch a teplotných vplyvoch.

Odolnosť proti vlhkosti. Umelé kamene sú nepriepustné pre vlhkosť, zabraňujú vzniku škvŕn, korózii a deštrukcii štruktúry materiálu. Vďaka tomu sú dosky z umelého kameňa obzvlášť dôležité pre kuchynské priestory s vysokým obsahom vlhkosti, pretože umelý kameň neabsorbuje vodu, takže je ideálny na použitie v kuchynskom prostredí.

Odolnosť voči vysokým teplotám. Tento materiál je odolný voči vysokým teplotám, takže pri krátkodobom kontakte malé horúce predmety, ako sú hrnce či panvice, nepredstavujú pre pracovnú dosku žiadne nebezpečenstvo.

Jednoduchosť starostlivosti. Starostlivosť o stolovú dosku z takéhoto materiálu nevyžaduje veľa času a úsilia. Na čistenie postačí použiť mäkkú špongiu a obyčajný saponát na riad.

Veľký farebný rozsah. Zrejme je to jedna z hlavných charakteristík umelého kameňa, a preto bol použitý na výrobu kuchynských dosiek, pretože s jeho pomocou vytvoríte vhodný dizajn do každej kuchyne.

A jednou z kľúčových výhod pracovných dosiek z umelého kameňa sú ich antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú rozvoju baktérií a plesní. Pre kuchyňu je to mimoriadne dôležité. Samotný umelý kameň je vyrobený z ekologických komponentov a nezaťažuje životné prostredie.

Použitie umelého kameňa na výrobu kuchynských dosiek má mnoho výhod. To je sila, ľahká starostlivosť a veľký výber dizajnových riešení, čo umožňuje individuálny prístup k dizajnu. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú moderné, funkčné a krásne riešenie pre svoju kuchyňu!