Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Kľúčové chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere kamenára

Kľúčové chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere kamenára

Kľúčové chyby, ktorým sa treba vyhnúť pri výbere kamenára

Výber kamenára je dôležitou etapou pri vykonávaní stavebných alebo opravárenských prác súvisiacich s kamennými stavbami. Kvalita kamenárskej práce priamo ovplyvňuje pevnosť a estetický vzhľad, a preto by sa k výberu takéhoto odborníka malo pristupovať s maximálnou pozornosťou a pedantnosťou.

Aké sú teda najčastejšie chyby pri hľadaní kamenára a ako sa vyhnúť plytvaniu časom, peniazmi a nervami?

Ak chcete nájsť kvalifikovaného kamenárskeho odborníka, mali by ste venovať pozornosť niekoľkým bodom.

Kontrola reputácie

Jednou z kľúčových chýb je objednávanie služieb od prvého najlepšieho špecialistu, ktorého nájdete. To je zlé. Musíte sa informovať o jeho pracovných skúsenostiach, vzdelaní a dostupnosti licencií. Skontrolujte recenzie a odporúčania od predchádzajúcich klientov, pozrite si portfólio realizovaných prác. Zistite si tiež, ako presne murár pracuje – či to robí sám, alebo má vlastný vyhradený tím, pretože to môže naznačovať vysoký štandard kvality. Ak nemôže poskytnúť žiadne odporúčania, môže to byť znakom nedostatočnej kvalifikácie.

Špecializácia

Kamenári majú rôzne oblasti špecializácie – napríklad kladenie tehál, prírodného kameňa, pórobetónových tvárnic a iných materiálov. Pri výbere majstra sa uistite, že má skúsenosti s prácou presne s materiálmi a typmi štruktúr, ktoré potrebujete. Rôzne materiály a štýly si vyžadujú rôzne zručnosti a techniky a výber nesprávneho murára môže mať za následok nekvalitnú prácu.

Predpokladá sa, že kamenár by mal mať širokú špecializáciu a byť schopný pracovať s rôznymi druhmi kameňov. Ak sa ale špecializuje len na jeden druh kameňa, znamená to, že bude profesionálom v tejto oblasti a možno bude toto rozhodnutie správne.

Ceny za služby

Samozrejme, vždy chceme ušetriť, ale výber špecialistu na základe nákladového kritéria môže byť nesprávny. Lacný kamenár nemusí byť dostatočne kompetentný a s výsledkom nebudete spokojní. Cena kamenárskeho majstra musí zodpovedať jeho kvalifikácii.

A to najdôležitejšie. Ďalšou častou chybou je zvažovanie len jednej ponuky. Stojí za to komunikovať s viacerými špecialistami a vybrať si toho, ktorý sa zdá byť profesionálnejší a kompetentnejší. Pozvite na stránku niekoľkých murárov, prediskutujte podrobnosti o práci, pýtajte sa na metódy a materiály, ktoré používajú. Ak si murár nevie vypracovať plán prác, nebude si správne plniť svoje povinnosti.

Výber kamenára je zodpovedný proces. Ak sa pri výbere majstra vyhnete uvedeným chybám, budete môcť získať kvalitnú a spoľahlivú prácu.