Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Moderné trendy v použití kameňa na kuchynské dosky

Moderné trendy v použití kameňa na kuchynské dosky

Moderné trendy v použití kameňa na kuchynské dosky

Kuchynská doska je ústredným prvkom kuchyne. Jeho vzhľad a materiál určujú individualitu miestnosti, ale povrch by nemal len zdobiť, ale mal by byť aj odolný voči opotrebovaniu pri aktívnom používaní.

Moderná móda hľadá exkluzivitu spojenú so spoľahlivosťou a praktickosťou a tu sú najlepším riešením prírodné kamene. Inovácie umožňujú doplniť sortiment kamenných materiálov na výrobu dosiek, vďaka čomu sú skutočne jedinečné a pohodlné.

Žula a mramor

Sú to najobľúbenejšie materiály používané na výrobu dosiek. Kresba každého prírodného kameňa je jedinečná, takže si môžete byť istí, že nikto iný nebude mať takýto prvok dekorácie!
Mramor a žula sa líšia pevnosťou a tepelnou odolnosťou (nemôžete sa báť položiť na povrch horúcu panvicu). Okrem toho sú prírodné kamene absolútne šetrné k životnému prostrediu a vynikajúce. A hoci takéto povrchy vyžadujú špeciálnu starostlivosť, dnes sú dosky pokryté ochrannou vrstvou. Neovplyvňuje vzhľad, ale odpudzuje prebytočnú vlhkosť, mastnotu a nečistoty, ktoré sa dajú ľahko odstrániť bežnou špongiou alebo handričkou.

Mastenec

Druh steatitového minerálu bohatého na kremeň. Má elegantnú šedú farbu, ktorá je v súčasnosti populárna v zdržanlivých, minimalistických štýloch loft, scandi atď. Drobné defekty sa odstránia brúsením a čistením, takže získate hladký, rovný a ľahko udržiavateľný povrch.

Umelý kameň

Materiál obsahuje polyesterové a akrylové živice. Moderné a obľúbené riešenia sú akrylový a kremenný kameň.

Kremeň

Má hustú štruktúru a širokú škálu farieb. Takéto dosky nevyžadujú dodatočné tesnenie. Neabsorbujú nečistoty a vlhkosť, okrem toho sa nedajú poškriabať.

Akryl

Skladá sa zo živíc, farbív a fixačných plnív. Akrylový kameň nemá póry, takže nehromadí nečistoty a vlhkosť. Na takúto dosku stola je takmer nemožné „zasadiť“ škvrnu od čaju alebo kávy. Ďalšou výhodou akrylu je rozmanitosť farieb a rovnomerné tvary.
Tento materiál je ľahko spracovateľný, takže stolovej doske môžete dať akýkoľvek originálny vzhľad a ušetriť tak užitočný priestor pre neštandardné plánovanie kuchyne. Zároveň by ste mali byť opatrní pri horúcich panviciach, pretože akrylová stolová doska zle znáša vysoké teploty a môže prasknúť. Medzitým moderné technológie umožňujú vytvoriť tepelne odolný náter, ktorý ochráni povrch.
Vo všeobecnosti sú trendy moderných kuchýň zamerané na odolnosť a praktickosť v kombinácii s originálnymi dizajnovými riešeniami. Pri výbere typu kameňa sa riaďte jeho nákladmi a frekvenciou používania pracovnej dosky.
Výrobné inovácie ponúkajú optimálne riešenia z prírodného a umelého kameňa vysokej kvality. Takéto dosky sú elegantné, odolné voči opotrebovaniu a vydržia mnoho rokov a stanú sa skutočným vrcholom kuchyne!