Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Moderné urnové hroby v Bratislave

Moderné urnové hroby v Bratislave

Moderné urnové hroby v Bratislave

V mnohých krajinách sveta existuje tradícia pochovávania v urnách. Táto kultúra je spojená so spopolnením tela zosnulého, po ktorom zostane popol, ktorý sa uloží do krásnej pohrebnej urny. Táto možnosť je jednoduchá, elegantná a tiež výrazne šetrí miesto na cintoríne.

V Bratislave je tento druh pochovávania pomerne populárny. Každý prvok moderných hrobov a pomníkov v urnovom formáte je vyrobený ručne profesionálnymi remeselníkmi a pomocou zariadení, ktoré umožňujú aplikovať nápis alebo obrázok do najmenších detailov. Náčrt hrobu urny je možné vypracovať individuálne a vybrať si jedinečný dizajn, farbu a tvar.

Urna môže byť vyrobená z rôznych materiálov prírodného kameňa a je to posledná možnosť, ktorá sa považuje za najpohodlnejšiu a najrozšírenejšiu.

Vo všeobecnosti sa prvé zmienky o kremácii a pochovávaní v urnách objavili dávno pred naším letopočtom. Naši predkovia verili v očistu ohňom. Zvyšný popol bol nasypaný do urny a rozptýlený doma alebo na pamätných miestach. Neskôr sa pre staroveký Rím a neskôr aj pre slovanské národy stalo žiarové pochovávanie urien.

Do urny je možné vygravírovať, no nielen dátum narodenia a úmrtia, ale aj ďalšie údaje. Napríklad, ktorý by odrážal významnú udalosť v živote zosnulého a jeho úspechy. A hoci tradícia spopolňovania ľudského tela po smrti niekedy spôsobovala nejednoznačné vnímanie, prežila dodnes. Je tiež zvykom navštevovať a starať sa o urnový hrob príbuzného alebo príbuzného a prírodný kameň sa považuje za najlepšiu možnosť na jeho výrobu.

Hlavnou výhodou urnového hrobu a pomníka je zachovanie ideálneho stavu posledného útočiska zosnulých bez potreby častej starostlivosti. Ide o zmenšenú variáciu obyčajného hrobu, napríklad z prírodného mramoru alebo žuly. Je úhľadný, kompaktný, vyzerá esteticky a umožňuje vám uchovať spomienku na príbuzného na dlhú dobu.

Prírodná žula je považovaná za nezničiteľnú, takže je presne to, čo je potrebné na úpravu hrobu. Vynikajúca odolnosť voči teplu, mrazu a jarnému rozmrazovaniu udrží lesk a hladký povrch pomníka dlhé roky. Ďalšou možnosťou pre urnový hrob je mramor. Tento ušľachtilý materiál má krásny vzhľad a obrovský výber odtieňov a prírodných vzorov. Je krehkejšia ako žula, no dokonale znáša aj drsné poveternostné podmienky a zmeny teplôt.