Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Postup pri kúpe kuchynského stola z prírodného kameňa

Postup pri kúpe kuchynského stola z prírodného kameňa

Postup pri kúpe kuchynského stola z prírodného kameňa

Kuchynský stôl z prírodného kameňa, ako je žula alebo mramor, vydrží mnoho rokov, zdôrazňujúc stav a prepracovanosť interiéru. Takéto materiály sú odolné voči opotrebovaniu a šetrné k životnému prostrediu, ale sú dosť drahé a ťažko sa inštalujú, takže je dôležité, aby ste sa pri výbere nepomýlili, aby ste si kúpili to, čo skutočne potrebujete.

Aké sú teda fázy nákupu kuchynskej dosky z prírodného kameňa?

Hlavné výberové kritériá: pred nákupom zistite svoje potreby a venujte pozornosť nasledujúcim bodom:

  • účel a frekvencia používania stolovej dosky;
  • vlastnosti priestorov;
  • farba a dizajn;
  • kvalita produktu.

Účel a frekvencia používania pracovnej dosky

Aby povrch dlho slúžil a nestratil svoj pôvodný vzhľad a lesk, myslite na to, ako často varíte jedlo v kuchyni. Ak sa stolová doska používa denne a krájate jedlo, kladiete na ňu horúce jedlá, jete a pijete kávu, je lepšie uprednostniť žulový materiál a quartzite, prípadne umelý kameň. Sú odolnejšie voči poškriabaniu a zmenám teploty. Z takýchto povrchov je tiež jednoduchšie odstrániť škvrny od nápojov.

Ak kuchyňu používate zriedka, takmer nikdy na nej nevaríte a doska slúži ako dekorácia interiéru, môžete si bezpečne vybrať drahý mramorový povlak svetlých odtieňov. Perlou kuchyne sa stane mramorová doska, ktorá však nie je vhodná na každodenné používanie. Použitie je možné len s veľmi opatrným prístupom a starostlivou starostlivosťou (nepoužívajte chemikálie), výrobky krájajte len na doske a riad uložte opatrne, aby ste sa vyhli trieskam.

Vlastnosti priestorov

Pred kúpou si určite zmerajte kuchyňu a plochu, kde plánujete umiestniť dosku. Budete tak poznať presné rozmery výrobku a harmonicky ho zapadnúť do miestnosti. Stolová doska by nemala prekážať pri pohybe po kuchyni, ale mala by byť dostatočne priestranná pre pohodlie pri varení a v prípade potreby aj ubytovanie hostí.

Farba

Vďaka veľkému výberu odtieňov kameňa si môžete vybrať farbu, ktorá dokonale zapadne do interiéru a zdôrazní estetický vkus a skryje chyby plánovania.

Sivé a biele farby sú považované za klasické, ktoré sú kombinované so všetkými kuchynskými textúrami a materiálmi. Malý priestor je možné rozšíriť svetlými odtieňmi (béžová, biela atď.). Kontrast medzi stenami a stolovou doskou vyzerá originálne: bielo-čierna, bielo-červená, šedo-modrá atď. Kuchynskú dosku si môžete kúpiť aj na individuálnu objednávku.

Kvalita produktu

To je, samozrejme, to najdôležitejšie. Životnosť dosky bude závisieť nielen od typu kameňa, ale aj od jeho kvality. Vyberajte si len osvedčených výrobcov a dôkladne skontrolujte výrobok, či nemá škrabance, praskliny a iné chyby. Neváhajte a požiadajte o certifikát o tom, že výrobok prešiel testovaním a špeciálnou úpravou, aby sa zabránilo znehodnoteniu.

Takže dávajte pozor na jednoduché faktory a nechajte kuchynský povrch zdobiť vašu kuchyňu po mnoho rokov!