Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Prírodný kameň na úpravu hrobov a náhrobných kameňov

Prírodný kameň na úpravu hrobov a náhrobných kameňov

Prírodný kameň na úpravu hrobov a náhrobných kameňov

Najvyššiu kvalitu pri úprave a zdobení hrobov majú prírodné kamene, ktorým sa hovorí „nezničiteľné“. Sú ideálne na úpravu jedno a dvojhrobov, urien a pomníkov. Kamenné náhrobné kamene si zachovajú svoj prirodzený lesk a hladký povrch po dlhú dobu. Zároveň je možné v prípade potreby ľahko aplikovať gravírovanie.

Pomníky z prírodného kameňa Stonetec sú vyhľadávané. Vyzerajú udržiavane, krásne a úhľadne. Prírodný kameň použitý v kamenárstve Stonetec je odolný voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Môže to byť žula, mramor a dokonca aj onyx. Konštrukcia môže pozostávať zo samostatných prvkov spojených betónom. Po stuhnutí sa vytvorí monolitická forma.

Medzi hlavné výhody takýchto náhrobných kameňov patrí pevnosť (kameň odolá silnému vetru, zrážkam, mrazu a pod.), odolnosť proti opotrebeniu (veľmi ťažko sa poškodí, nezmýva ho dážď, nápis nevybledne a nepraská pod páliacim slnkom), možnosť vytvorenia náhrobku ľubovoľného dizajnu (tvar a materiál je možné zvoliť podľa želania). Pomníky môžu byť tiež lesklé alebo matné. Takýto jedno alebo dvojhrob nepotrebuje každoročné maľovanie a žiadnu špeciálnu starostlivosť.

Prítomnosť veľkého množstva prírodného kameňa v prírode, jeho pevnosť, požiarna odolnosť a ďalšie vlastnosti prispeli k rozšíreniu jeho aplikačných oblastí. Nevýhodou kamenného náhrobku je len veľká hmotnosť konštrukcií a nemožnosť mechanizácie procesu, čo je však kompenzované kvalitou ručnej práce a vytvorením jedinečného dizajnu. Takáto výzdoba hrobov a pomníkov zachová ich estetický vzhľad na dlhé roky a umožní zvečniť pamiatku zosnulých.

Stonec poskytuje aplikáciu kamenných hrobov v Bratislave, Trnave, Nitre, Malackách a okolí.
Kontakt: Kamenárstvo Stonetec mail: info@stonetec.sk tel.: +421918845413