Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Tradičné a moderné dizajny hrobov

Tradičné a moderné dizajny hrobov

Tradičné a moderné dizajny hrobov

Zušľachťovanie hrobových miest je veľmi stará tradícia. Zosnulej osobe sa vždy pozostalí snažili čo najkrajšie upraviť hrob, dali náhrobok s jej menom, dátumom narodenia a úmrtia a ozdobili kvetmi. Niektorí stavali veľké rodinné krypty a hrobky, ktoré uchovávali nielen rodinné tajomstvá, ale aj klenoty.

Dnes sa podoba pamätníkov trochu zmenila, no samotná tradícia zostala.

Tradičné náhrobné kamene

Najobľúbenejšie náhrobné kamene sú obdĺžnikové. Zdobia ich portréty: tabuľkové, na skle, kove, alebo maľované na kameň akrylovou farbou. Obrázky poskytujú náhrobný kameň individuality a vytvárajú príležitosť na „komunikáciu“ s príbuznými. Pomník teda obsahuje nielen informácie, ale do istej miery zosobňuje zosnulého.

Pamätník môže tiež patriť určitej denominácii a môže byť vyrobený pre predstaviteľa určitého náboženstva. Napríklad moslimské pamiatky majú byť tradične obyčajné, bez portrétov. Pre Židov sú náhrobné kamene vyrobené s rytinami v starej hebrejčine. Zároveň dodnes nie je dovolené používať počítačové technológie: musí ísť o manuálnu prácu. Pre pravoslávnych kresťanov je tradičnou možnosťou kríž alebo ikona bez vzorov a zbytočnej sofistikovanosti.
Klasické pamiatky sú zvyčajne vytvorené z prírodnej žuly a mramoru. V Taliansku sa vyznačujú jedinečným viacstupňovým dizajnom, sochou a dekorom. Poľské sa vyznačujú prísnou a stručnou formou s obrazom krížov, anjelov a svätých patrónov.

Moderné náhrobné kamene

Teraz je architektúra pamiatok rozmanitejšia. K dispozícii je široký výber moderných dizajnov náhrobných kameňov, jednohrobov a dvojhrobov, miniatúrnych urien, stolíkov, priestranných hrobiek, vyrobených tak, aby ladili so starožitnosťou a ďalšie. Kvalitné pomníky sú vyrábané ručne a navrhnuté podľa individuálnych želaní rodiny zosnulého.

Ktorý materiál je lepší? Pomníky z prírodného kameňa: z najodolnejších a zároveň najkrajších vynikajú mramor a žula. Tento materiál je odolný voči opotrebovaniu a odolá všetkým poveternostným a klimatickým podmienkam.

Moderné technológie a široká geografia ťažby kameňa vám umožňujú vybrať si možnosti všetkých odtieňov a hrúbok. Okrem toho si môžete k pomníku objednať rôzne doplnky – napríklad lampáše a vázy z kovu či kameňa, ako aj doplniť epitaf – nápis z kovu alebo pieskované písmená.

Čas sa nezastaví, takže s inovatívnym vybavením a výrobou môžete urobiť akúkoľvek modernú pamiatku s elegantným vzhľadom a dokonalou kvalitou!