Najväčší showroom na Slovensku nájdete na Prievozskej ulici č. 18 v Bratislave kde Vás s radosťou privítame.

Výroba pomníkov na zákazku

Výroba pomníkov na zákazku

Výroba pomníkov na zákazku

Inštalácia krásneho pomníka na hrob, ktorý bude stelesňovať všetku lásku, úctu a smútok, je jedným z hlavných prianí príbuzných a príbuzných zosnulého.

Existuje široká škála pamätných náhrobných kameňov do jednohrobov, dvojhrobov a urien, no stáva sa, že žiadna z možností nie je podľa vašich predstáv. Situáciu vyrieši výroba pomníkov na zákazku, podľa individuálnych želaní. To vám umožní vytvoriť jedinečný dizajn, realizovať akýkoľvek nápad, berúc do úvahy najmenšie vlastnosti materiálu a textúry pamätníka, jeho farbu a dizajn nápisu.

Etapy výroby pomníka

Všetko by sa malo diať v etapách: najprv – vytvorenie náčrtu, potom 3D vizualizácia na zjednodušenie vnímania a prípadne úprava dizajnu a až potom – samotná výroba pomníka.

Vytvorenie náčrtu je najdôležitejšou etapou. Práve dizajn náhrobného kameňa určí podobu konečného výsledku návrhu a ukáže, ako sa budú prvky kombinovať, aké technológie budú použité a v akom časovom období sa bude všetko vyrábať.

V tejto fáze sa vytvárajú počiatočné náčrty rôznych štýlov. V ďalšom kroku sa v prípade potreby upravia a na záver sa vyberie jedna rozhodujúca možnosť. Potom sa vytvorí konečný náčrt, ktorý spĺňa priania zákazníka. Náčrty sa zvyčajne vytvárajú v 3D formáte pre ľahké vnímanie umiestnenia všetkých prvkov.

V tejto fáze sa tiež oplatí určiť materiál pre pomník a jeho odtieň. Medzi najobľúbenejšie a najodolnejšie materiály patrí prírodný kameň: žula, mramor či ónyx, ktoré sa ťažia a dovážajú z rôznych kútov sveta. Vďaka tomu si môžete vybrať akýkoľvek odtieň. Pomníky z prírodného kameňa sa nekazia atmosférickými zrážkami a nepraskajú mrazom a farby na slnku nevyblednú.

Po odsúhlasení náčrtu sa objednajú potrebné materiály a po výrobnej fáze priamo nasleduje inštalácia pomníka na hrob. Aby bolo možné čo najpresnejšie reprodukovať myšlienku, vykonať potrebné opravy alebo nové prvky a odborne pomôcť s tvorbou dizajnu, musí majster poznať všetky detaily.

Náhrobné kamene a drobná architektúra na úpravu hrobu sa stávajú prvkom večnej pamäti a lásky k zosnulému a dodávajú hrobu úhľadný a estetický vzhľad. Je to príležitosť zanechať pamiatku na zosnulého a uchovať miesto jeho posledného útočiska v dobre udržiavanej podobe na dlhé roky.